top of page

NÖÖRID JA NAGID – ROPEHOOKS


Mulle sattus hiljuti näppu selline asi – Udrik Ropehooks. Mis ta siis on, nöör ja nagi. Nöörnagi. Ta pole isegi esimene omalaadne, selliseid leiab nii maailmast kui ka lähemalt, näiteks Johanna Tammsalu Nörk Rack tuleb kohe meelde. Vaata siit selle kohta lähemalt.

Aga oi kuidas pani mõtte tööle, mida kõike sellega teha saaks.

Esimesena riputaksin selle esikusse, et garderoobi käekotile ja jakile kiire riputuskoht tekitada. „Sest ma ei hakka neid asju praegu ära panema, lähen nagunii varsti jälle välja.“

Teisena paneksin selle lastetuppa. Paneks neid sinna isegi mitu, ülespoole saaks laps mugavalt nagisse riputada oma kasutuses olevad lasteaia- ja koduriided, allapoole, täitsa põranda ligi saab raskusena kinnitada mänguasjakorvid.

Kolmandaks on mul seda vist vaja ka magamistoa garderoobis, sest näiteks käekotte on mul rohkem kui kaks (khm) ja ma ei taha neid riiulisse hunnikusse lükata.

Neljandaks viiksin selle nööri garaaži, sest seal on alati vaja midagi käepärast hoida.

Viiendaks kinnitaksin selle kuuri, kust mul on tihti vaja võtta oksakääre. Võib-olla midagi muud ka.

Kuuendaks igatsen endale sauna, mille eesruumis oleks maru mugav sellistele nagidele hommikumantlid ja rätikud riputada.

Seitsmendaks tahaksin sellisest naginööristikust tekitada kontoriruumi vaheseina. Siis oleksid need nöörid ka põranda külge kinnitatud ja kui nagisse keegi jope või jaki riputab, aitab see seinale lihtsalt kaasa.

Kaheksandaks – seda kõike võib teha ükskõik missuguse nagiga, aga vahel on ju tore mõelda kastist välja.

Mida Udriku disainerid ise oma nagi kohta räägivad, uuri lähemalt siit www.udrik.com.

Fotod: Udrik

Comments


bottom of page