Ükski ruum ei koosne lihtsalt mõõtudest ning õige värvi ja suurusega mööblist. Ruumis peab olema see miski, mis teeb olemise mugavaks, tuju heaks ja annab puhkust argimõtetest. See miski pole tegelikult mingi müstiline haldjas, vaid sisearhitekt, kes kuulab ruumi tulevast kasutajat ja loob projekti, kus ei domineeri mood ega trend, vaid funktsionaalsed ja meeldivad lahendused.
-
Sisearhitektuursed lahendused
-
Eritellimusmööbel
-
Abi kujundusvalikute tegemisel, nõustamine
-
Sisearhitekti võiks ideaalmaailmas kampa võtta kohe, sellest hetkest kui arhitekt maja plaani paika paneb. Sest sisearhitektuuri ossa kuulub kogu maja sisemus, mis tähendab, et vahel võib olla vaja liigutada mõnd vaheseina, ust, isegi akent, selleks et ruum funktsionaalne ja praktiline oleks.
-
Olenemata sellest, kas ruum on juba olemas või seda alles planeeritakse, püüab sisearhitekt kõigepealt välja selgitada, missugused on ruumipaigutusvajadused, milliseid funktsionaalsusi perekond vajab, kuidas oleks kõige parem majas liikumine korraldada, kus asub sisustus. Selle järgi saab määrata, kus hakkavad asuma valgustid, pistikud, lülitid.
-
Kui see põhi on paigas, algab projekti täpsem etapp koos eritellimusmööbli jooniste ja materjalivalikutega.
-
Otsusta eelarve ja määra piirid, millest üle ei saa minna. See aitab sisearhitektil võimalustes orienteeruda ning leida lahendused, mis saab päriselt teoks teha. Unistada on ju tore, aga eesmärk on lõpuks sisse kolida, olgu tegemist kodu, kontori või äriruumiga.
-
Kogu kokku mõned meeldivad fotod, värvinäidised, veebilingid, esemed või ükskõik mida muud ennast iseloomustavat – see on hea viis, kuidas sisearhitektile oma maitse-eelistustest aimu anda. Nii on kindel, et lõpptulemuses on iseloomu.
-
Kujuta end kohe uude ruumi sisse ja mõtle, mis on need harjumused ja rutiinid, milleta ei saa. Vaid siis valmib täpselt õige ruumiskeem, planeering, mööblipaigutus – ehk ühe sõnaga – mugavus.
-
ArchiCAD
-
AutoCAD