top of page

SWIIT: VÄIKESE TÜDRUKU RUUM

Väikese tüdruku ruum jagatud magamistoas: otsevaadet voodisse varjab valgeks värvitud riidekapp ning und valvavad reisisuveniirina toodud unepüüdjad. Suurim neist on läbimõõduga 55 cm. Seinalamp on IKEAst ja riiul leid keldrist.

Legendi kohaselt olid Põhja-Ameerika põliselanike laste talismanideks ämblikuvõrgud. Et kaitset suurendada, hakkasid emad oma laste voodite kohale ise selliseid võrkusid punuma. Unepüüdjateks hakati neid nimetama palju hiljem, alles 1970ndatel, kui neis nähti head müügipotentsiaali. Sellel, mida meie unepüüdjana tunneme, on tema algupärase esemega vähe ühist, kuigi laiemalt võttes sümboliseerib unepüüdja endiselt kaitsvaid väärtusi: rahu, lootus, tervendamine.

Kõik muutub, ka uskumused ja veendumused, mistõttu ei ole oluline end ümbritseda sellega, millesse usub keegi teine. Igaühel on õigus muuta iseenda talismaniks see, mis paneb teda ennast hästi tundma. Aga see võib vabalt olla ämblikuvõrku meenutav painutatud puuoksa sisse punutud unepüüdja, sest legendidel on oma jõud ja võlu. Käsitööna valminud ümmargune pitsitöö on ju muuhulgas ka efektne sisekujunduselement, mis sellisena pakub magamistuppa palju enamat.

Comments


bottom of page