top of page

PUIT, BETOON JA VALGE VÄRV


Mu kodu on minu kindlus. Elamu on pühamu. Koduseinte vahel hing puhkab. Nii ongi. Tänava poole paistab aia tagant vaid sein, kuid sisenedes ootab koht, kus end hästi tunda. Jutu tõestuseks üks mõnus Poola kodu, mille arhitektuuri eest hoolitses mode:lina™ studio.

Kodu loomisel on kasutatud lihtsaid looduslikke materjale: tellis, betoon, mida interjööris täiendab valge värvi taustal iseloomukas puit ning jõuline tumehall metall.

Esimesel korrusel moodustavad köök, söögi- ja elutuba läbi suurte ukseavade avatud eluruumi. Köögi maast laeni aknad võimaldavad soovi korral kasvõi otse aeda astuda. Topeltkõrgusega elutoas on oma rõdu, kuhu paigutati raamatukogu. Sealt avaneb vaade nii elutoale kui ka aknast välja otse aeda ja selle taga asuvale metsale.

Keskses trepihallis asub aga huvitav erilahendus – oma ekspositsioonikoha on leidnud omaniku uunikumauto. Vaatemängu võib nautida mõlemalt poolt. Trepialusest aknast näeb otse garaaži, ent ka vastupidi – koju saabudes võib perele juba garaažist tuppa lehvitada.

Projekt: mode:lina™, www.modelina-architekci.com

Asukoht: Poznan, Poola

Pindala: 290 m2

Valmis: 2016

Fotod: Marcin Ratajczak www.pfmarcinratajczak.fott.pl

Comments


bottom of page