top of page

SWIIT: ISETEGIJATE PELGULINNA KODU


See kodu on ehe näide sellest, kuidas lihtsate vahenditega ja soodsalt kodule värske ilme anda.

Elanikud selles kodus on reisihimulised isetegijad, kes ei pea paljuks ise pintsel kätte võtta ja pärast tulemusega ka rahul olla. Swiit sai seekord olla abiks nõuga, missugust värvilahendust kasutada, et saavutada väikese ruumi kohta võimalikult avar, kuid hubane ja julge tulemus.

Põhiline mure, mis ikka ja jälle korterielamisi kimbutab, on ruumipuudus ning asjade kogunemine ja seega visuaalselt veelgi väiksemad toad. Seetõttu sai kiirelt tehtud otsus, et seinad saavad valge taustavärvi. Ehkki valget on umbes sada erinevat tooni, said seekord seinad lihtsaks maalrivalgeks – et oleks võimalik vajadusel remondiga lihtsamini edasi liikuda ja hiljem kergemini pooleli jäänut jätkata.

Kuid et elu liiga lihtne ei pea olema, oli omanikel soov elutoas tekitada diivaninurka hubane ja sume õhtuse istumise ala. Kuna elutoaakendest paistab mõnus õhtune päike, siis olid omanikud kohe nõus tumedama värviga. Tooniks sai valitud sinise ja rohelise vahepealne, mis on inspireeritud pererahva lemmikust, Kariibi mere piirkonnast. Tumedamale seinatoonile annavad helget kontrasti akende ees olevad valged kardinad. Kuna värvitud seinapinda on lõppkokkuvõttes vähe, siis jääb see ruumis taustaks ega domineeri ülejäänud ruumi üle.

Tumedat seina ei saa soovitada igas ruumis, kuid on kohti, kuhu see ülihästi sobib. Kui julgust seda proovida jääb väheks, siis tasub meeles pidada, et seina pärast üle värvida on tegelikult väga lihtne. Vähemalt on hing rahul, et sai mõtet katsetatud. Selles ruumis toimib see valgete seinte kõrval hubaselt ning tänu ruumi rohketele akendele säilib soovitud avarus.

Lisaks seinavärvile toovad tuppa tooni vikerkaarevärvilise rombimustriga diivanid, vanakraamipoest ostetud sooja puidutooni kapid, lauad ja toolid ning mitmed toataimed ja pildidki seintel. Möödapääsmatud on esemed köögi lahtistel riiulitel, mis aga tänu tekkinud avarusele silma ei sega.

Asendusse läks elutoa laes juba varasemast olnud vanamoeline lühter. Et lage visuaalselt kõrgemale tõsta, valmis eritellimusel valgusti, mis oleks võimalikult vastu lage ja jätaks sel viisil ruumi rohkem avarust. Valgusti raamiks on vana pildiraam, pildi asemel on piimjas klaas ning klaasi taga valgusandjaks LED-ribad. Disain: Swiit, teostus: pererahvas ise.

Söögilaud on ammune leid vanakraamipoest. Pikendataval laual puudus vahelaud, mille asendasime sobivas mõõdus keraamilise plaadiga. See leiti ühe keraamilisi plaate müüva poe mahakantud näidisplaatide hunnikust. Nüüd mahutab ümmargune laud probleemideta neli inimest. Kui vaja, saab vaheplaadi eemaldada.

Köögi töötasapinnatagune oli kaetud bambustapeediga, mis oli aga aja jooksul räsida saanud ja päris väsinud. Tapeet sai eemaldatud, sein pestud, pahteldatud ja üle värvitud. Värvivalik sai inspiratsiooni elutoa värvidest, kuid mahendatud ja tasasemal moel. Kuna plaanis on köögi ja esiku suurem uuenduskuur, siis uute kappide tellimine jääb tulevikku. Et aga muljet ühtlustada, said ajutised ja erivärvilised kapid värske valge värvikihi. Lähemal vaatlusel on aru saada, et tegu on erinevate kappidega, kuid üldmulje on ühtlane ja rahulik.

Lõppkokkuvõttes läks selline värskenduskuur omanikele maksma värvipurkide, pahtli ja mõne uue vahendi hinna. Ning muidugi ka paar nädalavahetust, sest see miniremont sooviti ära teha oma jõududega. Selles kodus on plaanis teha ka kapitaalsem remont, kuid nüüd on rahulikult aega plaane seada ja samal ajal hubases ja mugavas kodus elada. Swiit Interioril oli rõõm abiks olla.

Comments


bottom of page