top of page

ILU JA PILDIRÕÕMU HABITARELT


Rõõm on uus must, kuulutas selle aasta Habitare. Ehk pole vaja järgida trende, pigem meeleolu ja oma soove. Sest mida jõulisemaks muutuvad sotsiaalmeedias jagatavad sisustustrendid, seda vähem mängivad need rolli päris kodudes.

Mood on üldse üks kaval tegelane – ühest küljest jälgime teda ise suure huviga, teisest küljest aga käib mood mööda tänaseid kodusid, et homseks inspiratsiooni leida. Kodu ei saagi olla tehtud pildi või ajakirja jaoks, kodu loovad selles elavad inimesed iseendale. Hea enesetunne, veendumus omaenda õigetest valikutest, rõõm koju saabumisest annavad trendidele suuna. Nii et iga trendi võib võtta kinnitusena juba tehtud otsustele või siis hoopis julgustusena, kui ise veel päris kindel ei ole. Kõik on võimalik, kui see on põhjendatud ja tundub õige.

Septembrikuus kogutud inspiratsioon leidis endale koha ka Kodu ja Aia novembrinumbris teiste mõnusate lugude vahel.

Naturaalsed materjalid

Mida rikkalikumaks muutub tehismaterjalide valik, seda enam tõusevad hinda naturaalsed, olgu need pehmed villased, sametised ja linased tekstiilid, puudutusele soojad puit ja nahk või silmale meeldivad betoon, kivi ja metall. Materjalid segunevad omavahel, ka vannitoa keraamiline plaat võib tunduda käe all sametiselt paitav, eriti kui selle taha on paigaldatud küte.

#Teemu Järvi

Mahedad toonid

Valget, liivakarva, pruunikaid ja rohekaid toone armastavad ühevõrra palju nii elevust täis kui ka rahu otsivad kodud. Ühed valivad selle, et pakkuda mahedat tausta kirjule elule, teised ... sel samal põhjusel.

# Matri by Fennobed

Värviküllus

Samavõrra võib öelda, et hea enesetunde tekitaja on justnimelt õigesti valitud värv. Seda võib aga messi trendituultes öelda, et külluslikud värvid on praegu oma olemuselt summutatud. Vähe võib kohata kirkaid selgeid põhitoone, selle asemel tõusevad rohkem esile pooltoonid ja küpsed värvid.

Vormi täidlus

Inimene armastab sooja turvatunnet, mida pakuvad ümaravormilised mööblitükid, seda nii pehmemööblis, diivanilauana kui ka aksessuaarivalikus.

Kontrastne minimalism

Pehmete ja ümarate vormide kõrval seisab minimalismiinimeste huvide eest sirge peen joon, mis sobib kasutada selge kontrastina tühja seina ees. Tihedam joonestik suuremal pinnal annab aga pehmema tulemuse riiulina, seinalaudises või kardinais.

#Oot-Oot

Mustrijulgus

Olgu muster etnilise taustaga, inspireeritud loodusest, 1960ndate suurgeomeetriast või tänapäeva peene joone armastusest – kui tuua sisse mustrit, siis kahetsuse ja kahtluseta.

Auväärsed köögid

Olgugi et esimene nõue köögile on praktilisus, võiks just selles ruumis kasutada efektseid materjale ja tähelepanu äratavaid kooslusi. Sest et köögi esimene eesmärk pole enam ammu puhtalt praktiline, siin veedetakse aega nii pere keskis kui ka koos külalistega.

#Petra Keittiöt

Loodus toas

Mida enam areneb tehnoloogia ning pakutakse erinevaid taimelampe, seda julgemalt saavad end välja elada rohelise eluslooduse sõbrad. Toataim armastab sõpru kasvõi terve taimeseina ulatuses.

Materjalide uus- ja taaskasutus

Mitte vaid redeli kasutamine rätikuriiulina, vaid näiteks puidugraanulitest vormitud kraanikausid või klaasijääkidest valmistatud veeseinad ja valgustid.

Valguse jõud

Valgust hindame siin põhjamaal seda enam, mida tumedamaks tõmbub taevas. Ehkki valgustuse põhireegli järgi on esikohal valgus ja alles seejärel tuleb valgusti ise, siis hästi valgustatud tuppa võiks jätkuda mängulusti ka valgustite eriliste kujudega.

Peeglimaagia

Ümmargused, ovaalsed, piklikud, kandilised, selged ja värvilised. Peegli kohta käib rahvasuus igasuguseid jutte, aga usu oma sisetunnet, kui see ütleb, et peegel peegeldab kodu valgust ja värvi. Ei muud.

Oli tore. Aitäh! Ja nüüd tööle :)

Comments


bottom of page