top of page

BRASIILIA VALGUS KUJUNDUSES


Kui peaksin kodu looma vaid kolme komponendiga, siis võiksid need vabalt olla valgus, avarus ja pehmed värvid. Nagu selles David Ito arhitektide loodud São Paulo kodus, kus neist kolmest moodustub rahulik ja puhas, kuid iga nurga alt põnevaid vaateid pakkuv atmosfäär.

Keskne ala, mida tellija soovis, on suur elutuba, mis õigupoolest ühendab viie ruumi funktsioone: siin on üheskoos söögituba, külaliste võõrustamise ala, telerivaatamise koht, gurmeeterrass ja köök. Kogu seda sotsiaalset ala eraldab privaatsetest ruumidest 12 meetri pikkune ribipaneel, millesse on osavalt seotud ka voldikuna avatav-suletav köögisein. Magamistubadesse pääseb läbi soojatoonilise puiduga kaetud kuubikujulise esiku.

Ruumi kujundavad materjalid – valged seinad, liistpaneel, metallriiulid, keraamika, Corianist töötasapinnad, mööbel – aitavad jaotada ruumi jõudvat loomulikku valgust. Seejuures on peaaegu kogu vajalik lisavalgustus hajus, mis suurendab veelgi ruumide pehmet muljet.

Valgeid pindu täiendavad erinevad tekstuurid, materjalid, peegeldused ning muidugi puit, mille kooskõlas tulevad esile selle kodu vähesed, kuid see-eest mõjusad värvid.

Peamise magamistoa juurde kuuluvas garderoobis asub veel üks huvitav mööbliese – pöördsahtlitega värvikas pesukapp, mis valmis eritellimusel arhitektide jooniste järgi.

Projekt: AML Apartment

Arhitektid: David Ito, Martin Naf, Victor Hertel, Lucas Anghinoni, Victória Calil, Natasha Tavolaro, www.davidito.com

Asukoht: São Paulo, Brasiilia

Pindala: 260 m2

Valmis: 2018

Fotod: Pedro Kok, www.pedrokok.com

Comments


bottom of page