top of page

ALGORITMILINE POISSMEHEKORTER

Kui ühte kodu defineerivad märksõnad on grafitikollektsioon, raamatuhuvi ja tööstuslik õhustik, siis tulemuseks on päris kindlasti midagi lahedat. Selle Chicago kesklinna korteri omanik on programmeerija, kes andis kujundamise ülesande Inspired Interiorsi asutajale ja sisekujundajale Emily Mackie’le.

Avatud elutoas eraldab kööki ja elutuba üks raamatuist inspireeritud element. Sisekujundaja meeskond otsis ja ostis kokku sadu üksikuid trükitähti, mis leidsid koha köögisaare esiküljel. Sellest sai kokku igasse hommikusse sobiv sõnum: iga päev on uus võimalus oma ellu uus peatükk kirjutada. Kohalikus metallitöökojas vormistati uueks mööblitükiks USA tuntud raamatupoeketi Barnes & Noble ühe poe vana värav. Metallist väravaplaat on kaetud klaasiga ning et tööstuslikku muljet tasandada, valis sisekujundaja sinna kõrvale tasakaaluks modernsed Cassina söögitoolid.

Paljud sisekujunduslikud valikud tulid ka omaniku suurest lugemishuvist, mis kokkuvõttes on saanud selle ruumi võtmeelemendiks. „Ta loeb aastas läbi umbes sada raamatut ja sellise hulga juures on oluline luua mingi süsteem, mis raamatud on loetud ja mis ootavad järjekorras,“ kirjeldas sisekujundaja Emily Mackie. Sellest tekkis kalasabamustriga raamaturiiuli idee. Magamistoas voodi kohal olev riiul mitte ainult ei mahuta suurt hulka raamatuid, vaid omanik saab sinna tekitada oma süsteemi, kuidas loetud ja järjekorras ootavaid raamatuid eristada. Raamatuteemalised on ka voodi kõrval seisvad öökapid, mis on tehtud vanadest raamatukogu kataloogikappidest.

Kodust ei puudu erinevad istumisnurgad. Ühes neist võib istuda 1970ndate Porsche nahkistmes. Ka vanad autod on üks omaniku huvidest.

Külaliste võõrustamiseks sobivat diivanit ei õnnestunud poodidest leida, seega sai lahenduseks eritellimusel valminud mooduldiivan, mida saab vajaduse järgi kokku ja lahku nihutada.

Projekt: Emily Mackie, Inspired Interiors, www.inspiredinterior.com

Fotod: Dustin Halleck

bottom of page